SEMPRE FILA - AMBER

SEMPRE FILA

Jolanta Mackiewicz

☎ +48 501 89 16 63

 

Obecnie nie planujemy szczeniąt! 

 

Z ogromną dumą i radością informujemy, że w naszej hodowli SEMPRE FILA FCI w dniu 17 stycznia 2016 roku, narodziło się Siedmiu Wspaniałych - czyli nasze wyjątkowe szczenięta ze skojarzenia: Itall ze Skalniho Kraje x Shisha Dum-Dum. 

Nasze maluchy z miotu "B" mieszkają już ze swoimi rodzinami!

Był to pierwszy i jedyny miot Fila Brasileiro w Polsce po psach uznanych przez brazylijskich znawców rasy za prawdziwe Fila.Nasz pierwszy miot narodził się 14 lutego 2016 roku. Podziwiamy i szanujemy tą wyjątkową rasę, i zdajemy sobie sprawę, że fila brasileiro to nie jest pies dla każdego. Z tego też względu nie powołujemy na świat miotów rok w rok.

Nasze fila brasileiro, oprócz tego, że posiadają uprawnienia hodowlane wymagane przez Związek Kynologiczny w Polsce zostały uznane za prawdziwych przedstawicieli rasy podczas specjalistycznych analiz fenotypu, temperamentu i systemu nerwowego przez światowej sławy brazylijskich sędziów i hodowców: Fernando Zanetti (hodowla Arace do Poranga) i Carlos do Amaral Cintra Filho (CAICO - hodowla Amparo). Jako jedna z dwóch hodowli w Polsce nie tylko mówimy o prawidłowym i wrodzonym temperamencie fila brasileiro, ale mamy odwagę poddawać nasze psy specjalistycznej analizie.

Rodzice naszego miotu „B” pochodzą z bardzo dobrych linii hodowlanych, obydwoje są zdrowi, wolni od dysplazji biodrowej i łokciowej (posiadają stosowne wpisy w rodowodach), współczynnik inbredu Wrighta dla tego skojarzenia jest bardzo niski i wynosi 0,39% dla 5 pokoleń. Itall i Shisha mają wspaniałe charaktery i wzajemnie się uzupełniają, co dla nas jest niezwykle ważne.

Szczenięta przychodzą na świat w naszym domu i stają się najważniejszymi osobami w rodzinie. Otrzymują u nas wszystko, co najlepsze i są socjalizowane w warunkach domowych. Dążymy do uzyskania szczeniąt zdrowych, w dobrym typie rasy i właściwym (wrodzonym) dla tej rasy temperamencie, ojerizie i systemie nerwowym.

Nasza niewielka hodowla powstała z pasji, miłości i szacunku do tej rasy, więc jako hodowca, nie rozmnażam swoich psów tylko po to, by sprzedać szczeniaki. Jestem bardzo ostrożna, gdzie umieszczam swoje maluchy, szukam dla nich jak najlepszych domów, gdzie będą miały zapewnioną właściwą opiekę. Jeśli więc szukacie Państwo hodowcy typu „kliknij i kup” – to proszę do mnie nie dzwonić – to nie ta hodowla.

Natomiast jeśli rasa fila brasileiro jest Państwa pasją i możecie Państwo zaoferować mojemu szczeniaczkowi kochający dom – proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.