SEMPRE FILA - AMBER

SEMPRE FILA

Jolanta Mackiewicz

☎ +48 501 89 16 63

 

Młodzieżowy Champion Polski
Champion Polski
Najlepszy Pies ONCEIRO 2008
Najlepsza Głowa ONCEIRO 2008
Najlepszy Temperament ONCEIRO 2008
II Najlepszy Temperament Onceiro 2011
III MIEJSCE Onceiro 2012

JEFF MASTIFLAND

reproduktor fci i cafib

 

07.06.2004 - 21.12.2014

wolny od dysplazji (HD-A)

Ktoś z nami  był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma… jednak wierzymy, że wciąż jest przy nas – swoją miłością, wiernością, odwagą i oddaniem...

  

   Jeff był naszą dumą i radością. I tak ciężko napisać o nim "był"...
Wzorcowy fila brasileiro, o wspaniałej, stabilnej psychice i typowym dla rasy temperamencie. Przepięknie umięśniony i w doskonałej kondycji. Pierwszy w Polsce pies rasy fila brasileiro zatwierdzony do hodowli nie tylko przez FCI, ale i przez CAFIB

Ze względu na to, iż podczas analizy CAFIB przeprowadzonej w 2011 roku przez brazylijskiego sędziego i hodowcę Luisa Fernando Zanetti Coeli - pozostałe fila z Polski (Amber Rio Grande, Garra Negra Rio Grande oraz Quinzinho do Acaboclado) - zostały zaaprobowane z restrykcjami - Jeff do końca swojego zycia pozostał jedynym psem w Polsce w pełni zaaprobowanym przez CAFIB

    16 września 2012 roku Jeff po raz kolejny uczestniczył w wystawie współorganizowanej przez brazylijski klub CAFIB i czeski klub Onceiro. W tym roku Fila oceniał Airton Campbell - jak zawsze jeden ze znakomitych sędziów CAFIB i znawców rasy. Był pierwszym prezydentem klubu CAFIB, obecnie również sprawuje tę funkcję.
Airton hoduje Fila Brasileiro od 1975 roku, jego hodowla nosi przydomek "do Parque do Castelo". Tegoroczna wystawa Onceiro była ostatnią szansą podziwiania Airtona "w akcji", gdyż ze względu na wiek nie przyleci więcej do Europy.

   Jeff na wystawie zajął III miejsce w klasie psów powyżej 24 miesięcy. Sędzia bardzo ładnie go opisał. Trochę się przeraziliśmy, gdyż według  katalogu Jeff we wrześniu miał 91 miesięcy... Razem z Bellą ze Skalniho Kraje stanowili parę najstarszych uczestników wystawy.

We wrześniu 2013 roku Jeff po raz kolejny uczestniczył w wystawie CAFIB uzyskując oceny: fenotyp dobry, temperament bardzo dobry i mieliśmy nadzieję, iż wrzesień 2015 będzie równiez "należał do nas", jednak los zdecydował inaczej. 

 

Zostały wspomnienia, tęsknota i żal, że już nigdy nie powędrujemy razem....

 


Osiągnięcia wystawowe:

17xBOB

6xZwycięzca Młodzieży

17xCWC

4xCACIB

Champion of Champion 2006

Najlepszy Pies Onceiro 2008

Najlepsza Głowa Onceiro 2008

Najlepszy Temperament 2008

II NAJLEPSZY TEMPERAMENT ONCEIRO 2011

    Podczas VII Międzynarodowej Wystawy Fila Brasileiro zorganizowanej w 2008 roku przez specjalistyczny klub kynologiczny Onceiro (niezależny klub kynologiczny z zasadami hodowlanymi opartymi na filozofii CAFIB), w której uczestniczyło 30 fila brasileiro w rożnych klasach wiekowych sędzia Luciano Jose Almeida Gaviao (sędzia CAFIB od ponad 20 lat) bardzo wysoko ocenił Jeffa przyznając mu tytuły: Najlepszy Pies Onceiro 2008, Najlepsza Głowa Onceiro 2008, Najlepszy Temperament 2008. W karcie oceny Jeffa z Onceiro 2008 widnieje: fenotyp mb (bardzo dobry), temperament mb (b.dobry), system nerwowy mb (b.dobry) - mało który pies, nawet ten, urodzony w brazylijskich canilach osiąga takie wyniki!

    Aprobata CAFIB w pełni potwierdziła liczne pozytywne opinie sędziów kynologicznych oceniających Jeffa podczas kilkudziesięciu wystaw FCI i sprawiła, iż uzyskane tytuły i medale mają w tym przypadku prawdziwą wartość.

    JEFF - to nie tylko piękne "opakowanie", to również wspaniała psychika - stabilność, opanowanie, ogromna pewność siebie, wierność i odwaga. To rzeczywiście fila, który jest gotowy oddać życie w obronie swoich właścicieli, czego dowodem jest aprobata CAFIB oraz uzyskane w tym roku II miejsce w konkurencji o najlepszy temperament.

 

 

Fragmenty opinii sędziów kynologicznych:


"doskonały w typie pełen wyrazu samiec, piękna głowa, mocna kość, dynamiczny ruch" - A.Bogucka

"pięknie zbudowany mocny pies, wzorcowa głowa" - M. Kozłowska

"doskonały pies o szlachetnej głowie, doskonała linia górna i dolna, doskonały w ruchu" - M. Bruska

"efektowny pies o ciemnych oczach, typowej rzeźbie głowy, luźnym podgardlem" - J. Borzymowski

 

Dokumenty:

(kliknij, aby powiększyć)