SEMPRE FILA - AMBER

SEMPRE FILA

Jolanta Mackiewicz

☎ +48 501 89 16 63

 

 

Anabel Fidelidat

 ur. 26.06.2007.

 

 

   Belusia – moja pozbawiona ojerizy filka, okropny łakomczuch, pieszczoch i… tchórz, przyjechała do Polski we wrześniu 2007 roku z czeskiej hodowli Fidelidat.

   Nie przyjechała do nas, tylko do swoich pierwszych właścicieli. Wydawało się, że jest tą wymarzoną filką, na którą czekała cała rodzina.


   Anabelka zamieszkała w mieszkaniu w bloku. Uczestnicząc w forach internetowych zawsze odradzałam zakup szczenięcia fila do mieszkania. Podobnie było w przypadku pierwszych właścicieli Belusi. Początkowo – zrezygnowali z zakupu filki, jednak po pewnym czasie postanowili ją kupić. W styczniu 2008 roku na forum internetowym pojawiła się informacja, że Anabelka musi opuścić swój dotychczasowy dom.

 
   Tak naprawdę nie wiem, cóż takiego zrobiła Belusia, że jej dalsze życie z poprzednią rodziną stało się niemożliwe. Belusia – jako rodowodowa, niewysterylizowana sunia mogła stać się łakomym kąskiem dla pseudohodowców. Czując się w pewnym sensie odpowiedzialna za jej los (nie potrafiłam skutecznie przekonać jej pierwszych właścicieli, że fila, mieszkanie w bloku i dwoje małych dzieci to nie jest dobre połączenie) postanowiłam dać Anabelce dom.

 


   Tym samym nasze uporządkowane życie wywróciło się do góry nogami. Nasze panienki Amber i Anabel nie potrafiły zgodnie żyć pod jednym dachem. Dochodziło pomiędzy nimi do starć, walk niemalże na śmierć i życie. Poświęciliśmy mnóstwo czasu na codzienną, żmudną pracę z psami pod kierunkiem behawiorysty. Nie potrafiłam podjąć decyzji o szukaniu domu dla którejś z nich. Przecież obie były nasze! Dziś – po miesiącach pracy, morzu wylanych łez, kiedy wydawało się, że pogodzenie Amber i Anabel jest niemożliwe, okresach zwątpienia i radach, byśmy oddali Belusię – mamy zgrane stado i cieszymy się każdą chwilą spędzoną razem z nimi.

   Belusia - radosna i ufna, obdarzona niespotykaną inwencją w zdobywaniu zakazanych smakołyków, pod względem fenotypu i temperamentu znacznie odbiega od innych fila, dlatego podjęliśmy decyzję o jej sterylizacji. Jednak Anabelka mimo braku zgodności ze wzorcem w pełni zasługuje na dom – kochający dom i kochających właścicieli. I mam nadzieję, że taki dom znalazła właśnie u nas.

 

Rodowód:

(kliknij, aby powiększyć)