SEMPRE FILA - AMBER

SEMPRE FILA

Jolanta Mackiewicz

☎ +48 501 89 16 63

 

Nasze cele i założenia w hodowli

  

   Zgodnie z regulaminem Hodowli Psów Rasowych Związku Kynologicznego w Polsce hodowla Sempre Fila jest hodowlą amatorską – czyli prowadzoną przede wszystkim z przyjemnością i pasją, gdzie najważniejszym czynnikiem jest radość i satysfakcja, a nie masowa produkcja i sprzedaż szczeniąt. Obydwoje pracujemy, by móc zapewnić naszym psom wszystko, co najlepsze, a w opiekę nad nimi zaangażowani są wszyscy członkowie naszej rodziny, gdyż nasze życie ściśle wiąże się z zaspokajaniem potrzeb naszych psów.

 

        W hodowli Sempre Fila nie znajdziecie Państwo ogromnej ilości miotów, ta rasa ze względu na swoją specyfikę powinna pozostać rasą niszową i w Polsce, i w Europie. To trudne psy – dające wiele, ale i wymagające zarówno odpowiedzialności, jak i wielu wyrzeczeń ze strony właścicieli.

  

 

   Naszym celem jest hodowanie psów zdrowych i zgodnych ze wzorcem rasy – zarówno pod względem eksterieru, jak i temperamentu. Cały czas pogłębiamy naszą wiedzę o rasie czytając publikacje na jej temat i rozmawiając z hodowcami psów rasy fila brasileiro na całym świecie.
Zdrowie, typowa dla rasy psychika i eksterier są dla nas najważniejsze i zawsze powinny być rozpatrywane łącznie. Bo cóż jest warty pod względem hodowlanym piękny, młody pies o prawidłowym temperamencie, który nie może stanąć na łapach?   

   Do hodowli zamierzamy używać wyłącznie zdrowych psów najchętniej zaaprobowanych przez ONCEIRO/AMFIBRA/CAFIB lub wywodzących się z hodowli ONCEIRO/AMFIBRA/CAFIB. Jednak z perspektywy czasu wiemy, iż samo pochodzenie nie gwarantuje zdrowia, poprawnego eksterieru, temperamentu i psychiki. Krytycznie oceniamy psy sprowadzone do Europy, a słowa ich właścicieli wychwalające pod niebiosa fenotyp i psychikę posiadanych psów traktujemy z przymrużeniem oka – dopóki nie zobaczymy psów na żywo, i nie wyrobimy sobie własnej opinii na ich temat.