SEMPRE FILA - AMBER

SEMPRE FILA

Jolanta Mackiewicz

☎ +48 501 89 16 63

 

Adopcje fila

 

    W dzisiejszych czasach coraz więcej psów fila brasileiro i tych z rodowodem i tych w typie rasy musi zmienić swoich właścicieli i miejsce zamieszkania. Najczęściej jest to wynikiem nieprzemyślanego zakupu słodkiego szczeniaczka. Czasem niestety bywa i tak, że życie człowieka wywraca się do góry nogami.... Wtedy i psie życie poprzez łańcuch różnych zbiegów okoliczności zaczyna się wywracać. Człowiek - musi podjąć decyzję. Trudną. Bolesną i dla siebie i dla psa....

 

 

     Żaden pies nie zasługuje na oddanie, ze względu na to, że jego właściciele przeprowadzają się do apartamentowca, do którego psy nie mają wstępu; wyjeżdżają do kraju, w którym obowiązuje zakaz wwożenia psów tej rasy; czy dlatego, że nie jest już ślicznym szczeniaczkiem, wielkim championem, choruje albo…. po prostu się znudził.

 

Perspektywa znalezienia drugiego domu dla „używanego psa” nie jest optymistyczna i prawie niemożliwa, kiedy jest on duży, temperamentny i „złojerizowany”.

     Zdarza się i tak, że nie można wszystkiego przewidzieć i zły los może zmusić Cię do szukania nowego domu dla Twojego Przyjaciela. Jeśli wskutek choroby nie jesteś w stanie się nim zajmować – proszę – porozmawiaj z rodziną, przyjaciółmi, może ktoś z nich zaoferuje fila swoje serce i swój dom.

Jeżeli to się nie uda, skontaktuj się z hodowcą, miłośnikami rasy i osobami zaangażowanymi w adopcje molosów. Jeżeli Twój pies ma trafić do zupełnie obcych ludzi, zadbaj przed oddaniem o jego kastrację/sterylizację, by nie trafił do pseudohodowli. Przekaż nowym właścicielom jak najwięcej informacji o Twoim Przyjacielu: co lubi, czego się boi, jak reaguje w różnych sytuacjach – będzie im łatwiej!

 

     Ale proszę – nie porzucaj swojego Przyjaciela gdzieś w lesie, nie przywiązuj do bramy schroniska – przecież on na to nie zasługuje!